ارز دیجیتال

صرافی بایننس توکن قابل معامله سهام تسلا عرضه کرد

 • صرافی رمزارز بایننس (Binance) توکن قابل‌معامله‌ی سهام عرضه کرده است تا تعداد بیشتری از مردم بتوانند بازده حقوق صاحبان سهام (ROE) شامل سودهای بالقوه‌ را بدون الزام به خرید کامل سهام سنتی به جیب بزنند. به‌گزارش Cointelegraph، اولین سهام عمومی قابل‌معامله به فرم توکن سهام بایننس قرار است به تسلا متعلق‌ باشد؛ شرکتی که در‌حال‌حاضر ارزش هر سهمش حدودا به ۷۰۰ دلار می‌رسد.

  بدین‌ترتیب، کاربران به‌جای خرید سهم سنتی کامل که برای این کار حضانت گواهی فیزیکی سهام نیاز است، می‌توانند بخش‌های کوچکی از سهام تسلا (به کوچکی یک‌صدم از هر سهم) را بخرند که در قالب توکن دیجیتالی ارائه می‌شود. بایننس می‌گوید هر توکن دیجیتالی بیانگر یک سهم از دارایی است و خزانه‌ای از اوراق بهادار کاملا از آن حمایت می‌کند.

  به‌گفته‌ی بایننس‌، کاربران می‌توانند توکن‌های تقسیم‌شده معامله کنند. بدین‌ترتیب، یک‌صدم هر توکن سهام نشان‌دهنده‌ی همان کسر از سهام تسلا است و قیمت سهام در قالب Binance USD تسویه می‌شود. Binance USD نوعی استیبل‌کوین وابسته ‌به دلار آمریکا محسوب می‌شود که شرکت Paxos Trust Company صادر کرده است. توکن‌های یادشده ‌برای سهام بازخریدنی نیستند.

  چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس، اعتقاد دارد توکن‌های دیجیتالی سهام پلی در بین بازارهای سنتی و بازارهای رمزارز ایجاد و دسترسی به بازارهای سرمایه را گسترده‌تر می‌کنند تا آینده‌ی مالی فراگیرتری در انتظارمان باشد.

  معامله‌ی توکن‌های دیجیتالی سهام کمیسیون را شامل نمی‌شود و سرویس جدید در همکاری با شرکت سرمایه‌گذار آلمانی CM-Equity AG و پلتفرم توکنیزه‌کردن دارایی سوئدی Digital Assets AG توسعه داده شده است. مشارکت در معاملات آن‌ها برای مناطقی مثل چین و ترکیه و ایالات متحده ممکن نیست که حوزه‌ی قضایی محدود دارند. همچنین، به‌منظور واجد‌شرایط‌بودن برای معامله‌شدن در صرافی بایننس در قالب توکن دیجیتالی سهام، باید فرایند سیاست شناخت مشتری (KYC) کامل شود. 

  در فصل اول ۲۰۲۱، بایننس عملکرد مالی بسیار موفقی از خود به‌جای گذاشت و آمار رسمی نشان می‌دهد حجم معامله بر بستر این صرافی ۲۶۰ درصد و تعداد کاربران ۳۴۶ درصد رشد کرده است. در همین حین، قیمت توکن اختصاصی Binance Coin این صرافی در سال جاری میلادی بیش از ۹۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است. 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  بازگشت به لیست

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *